Biely dom a jeho ružová záhrada vo Washingtone. Meno Roosevelt znamená „ružové pole“. Keď sa Edith, prvá dáma USA v rokoch 1901 až 1909, rozhodla zbúrať stabilný blok a naplniť ho kvetmi, zasadila svoje meno a meno 26. a 32. prezidenta v areáli Bieleho domu. Jeden republikán, jeden demokrat.

Keď Melania Trump v roku 2020 redizajnovala záhradu, nová schéma vápencová cesta, brehy bielych ruží bola široko vnímaná ako akt deštruktívnej vulgárnosti, záhradníckej obdoby zlatého výťahu jej manžela, jeho útokov na systém národného parku a jeho pohŕdanie schopnosťami svojich predchodcov.

Biely dom a jeho záhrada vo Washingtone, Pandora Papers dokumenty

Príspevky na sociálnych sieťach odsúdili Melániu za vytrhávanie ruží pestovaných všetkými predchádzajúcimi prvými dámami a rad krabov-jabloní vysadených Jackie Kennedyovou. Michael Beschloss, historik, tweetoval, že „Desaťročia americkej histórie [boli] prinútené zmiznúť“. Ale mýlil sa a rovnako aj Twitter. Kritikov Melania Trumpovej zviedla metafora príliš dokonalá na to, aby to bola pravda.

Vápencová cesta bola nainštalovaná s cieľom zlepšiť prístup. Pôvodné krabie jablone Jackie Kennedyovej boli dávno predtým, ako prišli Trumpovci. Záhrada neobsahovala ruže vysadené všetkými predchádzajúcimi prvými dámami.

Ironia kvitla najživšie okolo tejto poslednej skutočnosti. V roku 1961 sa Kennedyovci po prijatí pohostinstva v pekných záhradách, ktoré spájali sídla európskych hláv štátov, rozhodli, že potrebujú jednu vlastnú. Jackie zavolala Bunnyho Mellona, ​​dizajnéra, ktorý vošiel do ružovej záhrady s tímom asistentov a vzal ju do hliny.

Záhrada je morálnym prostredím. Stav vašej záhrady, podobne ako stav vašich zubov alebo podrobnosti o histórii prehliadania, je rozumným ukazovateľom stavu vašej duše.

Pandora Papers dokumenty

Aké majú morálne prostredie komunisti vo svojej socialistickej záhradôčke nám ukazujú Pandora Papers dokumenty. Tí ktorí propagovali socialistické záhrady plné hojnosti, začali vytvárať svoje finančné záhrady v offshore Západných, podľa nich vraj odporných šorošovských liberálno-fašistických spoločnostiach.

Bielorusko Pandora Papers, Bane na zlato v Zimbabwe

Tu si môžte prečítať ako je na tom miláčik Putina Lukašenko a jeho partia hrdlorezov popierajúci slobodu prejavu a názoru kde sa len dá. To je dnešná realitná záhrada skorumpovaných všetko bývalých komunistov.

Niečo tu nie je s kostolným ani straníckym poriadkom a ukazovateľom stavu ich duší 🙂

.. nezostáva vám nič iné, len Minúty ticha pre čítanie zaujímavostí a konštatovania reality, Pandora Papers záhrady.