Ako pôsobí kolagén. Pôsobí ako lešenie, ktoré spája naše telo, pokožku, kosti, svaly, šľachy a väzy. V skutočnosti tvorí kolagén až 80 percent našej pokožky a na udržanie pružnosti pokožky pracuje s elastínom. Starneme, telo začne znižovať produkciu kolagénu. Ako funguje kolagén. Od 20 rokov začneme každý rok strácať asi 1 percento kolagénu. To vedie okrem iného k suchšej pokožke.

Kolagén funguje v ľudskom tele, Pilulky sú ľahký spôsob, ako ho získať

Expozícia slnka, cigaretový dym a znečisťujúce látky môžu urýchliť degradáciu kolagénu.

Kolagén v čistej forme nie je pre človeka zrovna ľahký na konzumáciu alebo strávenie. Najprv musí prejsť procesom nazývaným hydrolýza, pri ktorom sa štiepi na menšie a stráviteľnejšie kúsky. Konečný produkt sa nazýva hydrolyzovaný kolagén a má tvar bieleho prášku, ktorý nájdete v práškových doplnkoch kolagénu.

Na čo by ste mali dávať pozor, je množstvo kolagénu vo vašom doplnku.

Pilulky: Zakaždým rovnaká dávka. Najväčšou výhodou kolagénových piluliek je samotný tvar. Nemusíte vážiť, miešať ani merať. Inými slovami, je to veľmi praktické riešenie. Môžete si byť úplne istí, že každý deň prijímate správne množstvo kolagénu.

Ale dávka už bola určená. Preto možno budete musieť užiť niekoľko kapsúl, aby ste dosiahli požadovanú silu. Niektorí ľudia majú tiež ťažkosti s prehĺtaním piluliek. Môžete si byť úplne istí, že každý deň prijímate správne množstvo kolagénu.

Bonusom pri kolagénových tabletkách je tiež to, že kapsula je zvyčajne vyrobená zo želatíny, čo je ďalšie plus ako doplnok výživy.

Kolagénový prášok: Množstvo si určte sami

Výhodou kolagénového prášku je, že si môžete sami zmerať jeho množstvo a prášok môžete miešať vo všetkom, od kávy až po smoothie. Môže však byť tiež ťažké vedieť, či pri meraní prijímate správne množstvo kolagénu.

Ak chcete vyskúšať hotovú kávu s kolagénom, potom môžu byť pre vás BeautyBeans dobrou alternatívou: Káva je vopred nadávkovaná kolagénom a má dobrú chuť kávy robusta s plným telom! Pri výbere práškovej varianty sa uistite, že nájdete variant bez chuti.

Tabletky sú najjednoduchšie. Pilulky sú ľahký spôsob, ako získať kolagén. Mali by ste postupovať podľa pokynov na použitie pre váš doplnok, ale v zásade stačí užiť pilulku a zapiť ju tekutinou. 1 000 mg vo forme tabliet

Dnes, vďaka množstvu štúdií za posledných desať až pätnásť rokov, ktoré sa venovali chápaniu procesu starnutia ako súčasti celkového zdravia, zohrala úlohu, ktorú môže hrať strava pri údržbe tela a procese starnutia systémov a tkanív tela. pomaly radil. Naše vedomosti sa zvýšili, pokiaľ ide o zložky potravy, ktoré majú veľký potenciál na zlepšenie fungovania nášho tela, a tou kľúčovou je kolagén.

Vysvetľuje Kimberly Holland

Ako vysvetľuje autorka Kimberly Hollandová, kolagén je vnútorné „lepidlo“ tela

Ako vysvetľuje autorka Kimberly Hollandová, kolagén je vnútorné „lepidlo“ tela. Podporuje mäkké tkanivá, zmierňuje zápaly a urýchľuje opravu poškodených buniek. Kolagén je v skutočnosti takmer vo všetkých druhoch tkaniva v tele, vrátane kostí, svalov, kože, väzov, šliach, chrupaviek, stien tepien, zubov a jaziev. A počas prvých tridsiatich rokov života telo robí celkom dobrú prácu, pokiaľ ide o výrobu dostatočného množstva kolagénu na podporu všetkých jeho použití.

Potom sa výroba postupne spomaľuje. To vysvetľuje, prečo sa veľa počiatočných príznakov starnutia alebo opotrebovania začína prejavovať až po tridsiatom alebo štyridsiatom roku života. A tiež to vysvetľuje, prečo je taký záujem o to, aby sme mohli podporiť existujúci kolagén a podporiť produkciu stravovacími prostriedkami.

To je tiež presne ten dôvod, prečo som považoval informácie v tejto knihe za neoceniteľný zdroj, pokiaľ ide o pochopenie potenciálu kolagénu a jeho začlenenie do vášho životného štýlu. Vďaka svojim dlhoročným skúsenostiam s prácou novinárky v oblasti výživy a zdravia poskytuje Kimberly jednoduché vysvetlenie založené na výskume, čo je to kolagén, druhy kolagénu v tele, ich úloha v tele a rôzne dostupné typy z potravín a doplnkov a čo je na trhu.

Prezentuje tiež nestranný pohľad na najnovšie výskumy kolagénu, pokiaľ ide nielen o pokožku a vzhľad, ale aj o zdravie kĺbov, kostí, svalov a srdca.

Kolagén sa skladá z radu aminokyselín vrátane arginínu, glutamínu, glycínu a prolínu. Okrem iných použití sú aminokyseliny stavebnými kameňmi proteínov a sú nevyhnutné pre syntézu hormónov a prenos chemických správ cez telo.

Čo sa týka kolagénu, aminokyseliny sa navzájom spájajú a vytvárajú prokolagén, predchodca proteínu, ktorý je stále dostatočne silný na to, aby poskytol pevnosť a štruktúru. Aby sa stal kolagénom, prokolagén prechádza procesom zoskupovania a vytvára dlhé kolagénové reťazce s viac ako tisíc aminokyselinami. Tieto reťazce sa usporiadajú vedľa seba a spájajú sa do vlákien alebo trojrozmerných špirál.

Mnohé z jedinečných schopností kolagénu – napríklad byť elastický a dostatočne zhovievavý na to, aby sa mohli natiahnuť bez roztrhnutia – sú vďaka jedinečným vlastnostiam týchto trojzávitníc. Viažu sa tesne vedľa seba a vytvárajú hustý obal buniek a pôsobia ako základ telesných materiálov, či už vo vašej epidermis (horná vrstva kože), v črevách alebo kdekoľvek inde.