Kráľovská svadba v Rusku, Romanovci. Rebecca Bettarini pod dohľadom slávnostnej čestnej stráže kráčala uličkou pomaly, zatiaľ čo kŕdeľ mladých držal jej 23-stopový vlek nad zemou. Ženích, oblečený v čiernych kabátoch, očakávane stál pod zlatou kupolou Katedrály svätého Izáka, ako sa jeho matka pozerá z mramorovej ohrady podobnej trónu. Georgy Romanov je synom Márie Romanovej a pruského princa Franza Wilhelma z Hohenzollern. Saxe-Coburg and Gotha!!

Kráľovská svadba Hohenzollern v Rusku, Romanovci sú späť

Je zvláštne, že Georgy Vladimirovič má stále šancu na trón vo Veľkej Británii. Je prapravnukom kráľovnej Viktórie, Saxe-Coburg and Gotha, a 140. v poradí na úspech. A má ešte jednu kráľovskú šancu ako rakúsky knieža, teoreticky si George môže nárokovať titul voliča Brandenburska.

Talianka Rebecca Bettarini je dcérou talianskeho veľvyslanca v Belgicku. Pracovala v leteckom priemysle, písala detektívne romány a teraz sa venuje aj charite.

Pár tiež uviedol, že ich manželstvo pomôže propagovať moderné Rusko. “Myslím si, že po toľkých mesiacoch pandémie je to príležitosť ukázať moderný Petrohrad, moderné Rusko mnohým zahraničným hosťom”.

„Romanovci sú späť,“ oznámil v piatok konzervatívny ruský spravodajský server a so svadobnými obrúčkami od Fabergého, čelenky francúzskeho klenotníka Chaumeta a cisárskeho orla vyšívaným na závoj, to určite vyzeralo, že sa vrátili vo veľkom štýle.


Saxe-Coburg and Gotha sú späť, oznámil som ja


Viac ako storočie po zavraždení posledného cára a cáriny v dôsledku boľševickej revolúcie sa zhromaždila zbierka európskych šľachtických rodín, aby oslávili prvú ruskú kráľovskú svadbu od čias cisárskej monarchie. Ženíchom bol veľkovojvoda George Michajlovič Romanov (40), potomok ruského cisárskeho trónu, a jeho talianskou partnerkou bola Rebecca Bettarini.

Zhromaždení aristokrati mali kožušinu, klobúky z peria a fascinátory, keď sledovali, ako zväz zlatom oblečených kňazov žehná únii.
Pár tiež uviedol, že ich manželstvo pomôže propagovať moderné Rusko

Ruská veľkovojvodkyňa Maria Vladimirovna vľavo absolvuje svadobný obrad svojho syna veľkovojvodu Georga Michajloviča Romanova a Viktórie Romanovny Bettarini v Dóme svätého Izáka v Petrohrade.

Hohenzollern, Hollstein dynastia

Romanovci nemali od zvrhnutia dynastie v roku 1917 v Rusku žiadne oficiálne právne postavenie a nepokúšajú sa vrátiť na trón. Svadba však predstavuje vrchol ich pokusov obnoviť sa vo verejnom živote krajiny od pádu komunizmu pred 30 rokmi a možno vrátiť Rusku pocit cisárskej slávy.

“Je to nesmierne významná historická udalosť pre jednu z najdôslednejších dynastií na svete,” povedal Russell Martin, profesor histórie na Westminster College v Pensylvánii, s nadsadením, ktoré sa zdalo vhodné pre príležitosť zahalenú bohatstvom. Martin, ktorý napísal knihu o svadobných tradíciách

Princ Louis Alphonse de Bourbon, vojvoda z Anjou, a jeho manželka princezná Marie-Marguerite, vojvodkyňa z Anjou, sa zúčastňujú svadobného obradu veľkovojvodu Georga Michajloviča Romanova a Viktórie Romanovny Bettarini v Petrohrade v Rusku 1. októbra 2021.

Medzi zoznamom kráľovských prítomných boli belgická princezná Leia, španielska kráľovná Sofia, princ Rudolf a lichtenštajnská princezná Tilsim a posledný bulharský cár Simeon II.

Ženích povedal, že svadba je súčasťou reťazca nepravdepodobných udalostí, ktoré jeho rodina nemohla predvídať, keď sa narodil v roku 1981 v Madride. Je pravnukom bratranca posledného ruského cisára Mikuláša II., Veľkovojvodu Kirilla Vladimiroviča Romanova.

“Žiadny člen rodiny Romanovcov si nikdy nemyslel, že sa sem vrátime,” povedal v rozhovore v predvečer svadby.

Romanov, ktorý vyrastal v Španielsku a Francúzsku, získal vzdelanie v Oxforde a pracoval pre niekoľko inštitúcií Európskej únie, ako aj pre ruský banský gigant Norilsk Nickel group, než začal s vlastným poradenstvom. Podľa jeho oficiálneho životopisu je v spojení s každou kráľovskou rodinou v Európe.

On a Bettarini, teraz Romanovna, začali spolu chodiť, kým žili v Bruseli, ale pár sa presťahoval do Moskvy pred dvoma rokmi, aby viedol filantropickú nadáciu, ktorú spoločne založili v roku 2013. Bettarini, ktorá tiež založila poradenskú spoločnosť, v rozhovore uviedla, že počas pandémie COVID-19 napísal dva romány, vrátane románu „Aristocrazy“.

Romanov prvýkrát cestoval do Ruska ako 11-ročný na pohreb svojho starého otca, veľkovojvodu Vladimíra Kirilloviča Romanova, v roku 1992. Narodený vo Fínsku náhodou, Vladimir a jeho rodina unikli osudu, ktorý utrpel cár Mikuláš II. manželka Alexandra a ich deti a príbuzní: poprava v roku 1918 rukami boľševikov, ktorí ovládli Rusko.

Svadba predstavuje, aspoň čiastočne, vyvíjajúcu sa pamäť ruského impéria a rodiny, ktorá mu 300 rokov vládla. Za komunizmu boli Romanovci často vykresľovaní ako zaostalí a zodpovední za rodinný a spoločenský kolaps. Od 90. rokov však dedičstvo rodiny prevzala mocná ruská pravoslávna cirkev, ktorá v roku 2000 kanonizovala Mikuláša II., Alexandru a ich päť detí.

„Úcta k kráľovskej rodine je stelesnením tohto monarchistického postoja, ktorý v cirkvi existuje,“ povedal ruský novinár Andrej Zolotov, ktorý sa pravoslávnej cirkvi venuje tri desaťročia.


Rozpad Európskej únie na monarchie

Kráľovská svadba po 100 rokoch v Rusku, Romanovci sú späť, tu sa dočítame, že to nie je náhoda

Benjamin Fulford správa, tretia svetová vojna

V roku 2008, 90 rokov po poprave, boli Romanovci legálne „rehabilitovaní“ alebo boli uznaní za obete „neopodstatneného útlaku“, a nie za nepriateľov štátu.

Spojeniu páru požehnal najvyšší predstaviteľ Ruskej pravoslávnej cirkvi v Petrohrade, metropolita Varsonofy a Romanovova matka, veľkovojvodkyňa Maria Vladimirovna. Aj keď vedenie cirkvi uznáva nárok veľkovojvodkyne Márie Vladimirovny na trón, existujú aj iní Romanovci, ktorí s tým nesúhlasia. Nevesta prestúpila na ruské pravoslávie a prijala meno Victoria Romanovna.

Nie je vznešenej krvi a jej svokra sa rozhodla obmedziť jej prístup ku kráľovským titulom.