Scarpa Mojito je minimalistická topánka s malým tlmením medzipodošvy. Scarpa Mojito sa niektorým celkom páči, nosím ich pekne dlho, bez známky opotrebenia, okrem opotrebenia časom a nosením. Udržuje nohu pri zemi a v kombinácii s odolným, ale pružným zvrškom zo semišovej kože poskytuje flexibilné a neobmedzujúce prispôsobenie. Je známe, že kožený zvršok sa časom roztiahne a tvaruje k nohe a ľudia s úzkymi aj širokými chodidlami môžu dosiahnuť pohodlné nosenie. Kožený jazyk má niekoľko malých otvorov pre prúdenie vzduchu, ale v lete budete chcieť prejsť na svoje žabky, keď sa dostanete do útesu.

Toto nie je topánka, ktorú bude väčšina horolezcov chcieť používať na prenášanie ťažkých bremien. Ak ste fanúšikom výrobkov Scarpa a chcete produkt podporujúci, zvážte veľkého brata tejto topánky, Zen.

Scarpa Mojito, Vibram

Vzhľadom na svoju ľahkú váhu je to veľmi odolná obuv pre ľudí, ktorí chcú ušetriť niekoľko uncí bez toho, aby obetovali odolnosť proti oderu. Zvršok zo semišovej kože nemá žiadne odhalené švy, ktoré by sa pri opotrebovaní mohli roztrhnúť. Aj keď je prst na nohe malý, jedinečné vyvýšené okraje podrážky Vibram Spyder chránia zvršok v bode flexie predkolenia.

Táto skvele vyzerajúca obuv na neformálny prístup splní svoju úlohu pri krátkych prístupoch k skalám a balvanom a je ľahká a odolná. Chcete ľahkú topánku na sčítanie viacstranových trás, ktoré obstoja proti hrubému zneužitiu? Mojito je skvelá voľba.

Nosím ich celý rok na kratšiu turistiku alebo do mesta, ked viem dopredu, že bude to dlhšia cesta. Ale v zime má prednosť značka Mammut Ceredo Low GTX.

Scarpa Mojito zo semišovej kože,  Recenzie ľahkej obuvi
Scarpa Mojito je jednou z najpredávanejších topánok všetkých čias. Ak chcete odolnú, ležérne vyzerajúcu topánku na krátke dotyky ku skalnému útesu alebo balvanom, dajte jej vír.

Minimálne odpružená Scarpa Mojito získala lepšie ako priemerné skóre v oblasti hmotnosti a odolnosti. Horolezcom prenášajúcim ľahké bremená na krátke vzdialenosti je táto topánka pohodlná; nechcete ho však používať na dlhé výlety do hôr. Na druhej strane, ak budete relaxovať pri športovom brale, je to skvelé.

Pánske topánky Scarpa Mojito GTX sú vynikajúce vychádzkové topánky, ktoré kombinujú technické vlastnosti s moderným vzhľadom v štýle trénera.

Technickú dokonalosť materiálov a dizajnové prvky nemožno preceňovať. Pánska obuv Scarpa Mojito GTX ťaží z pridania membrány Gore-Tex k podrážke Spyder, semišového zvršku a gumovej špičky, ktoré si získali priazeň používateľov verzie Mojito, ktorá nie je GTX. Vďaka tejto membráne je Mojito GTX ešte vhodnejšie pre vlhšie výlety.

Podrážka Spyder sa môže pochváliť absorpciou nárazov dosiahnutou pomocou EVA pätového klinu a ako celok poskytuje táto podrážka dokonalú kombináciu dlhotrvajúcej robustnosti, priľnavosti a trakcie, aby si poradila s mnohými povrchmi vrátane uvoľneného štrku atď.

Podrážka Vibram tiež prispieva k efektívnosti týchto topánok na voľnej pôde, pretože má tvrdší okraj okolo obuvi s brzdiacimi oblasťami v päte a cez stred podošvy, takže priľnavosť je maximalizovaná pri minimálnom sklze.


Čo sa týka topánok celkovo, tak jednoznačne vyhráva Asolo Paladin Vibram ® Cross Walk. Nikdy vás nebudú bolieť nohy, aj ked celý deň chodíte po betóne.