Legenda o sv. Jurajovi a drakovi, Marduk a Tiamat, Enuma Elish. vyobrazenie v heraldikách a ozdobená drakmi a vyobrazením svätého Juraja sú fascinujúcej pripomienky dôležitosti tejto legendárnej postavy pre stredovekú kultúru. Ešte fascinujúcejšia je skutočnosť, že sa predpokladá, že patrón Anglicka sa narodil v Turecku, palestínskej matke. Nielen to, ale jeho mýtus je tiež úzko spojený s tajomnými duchovnými tradíciami v rámci islamu a kultov starovekej Mezopotámie. Skutočnosť, na ktorú je potrebné myslieť vždy, keď sa blíži deň svätého Juraja.


My na svätých neveríme, musel to byť niekto iný, možno iba nejaký Juraj


Legenda, bájka o svätom. Jurajovi a drakovi, Marduk a Tiamat, Enuma Elish

Podrobnosti o živote svätého Juraja sa takmer úplne stratili v čase. Podľa zvyškov raných textov sa narodil v Kappadokii, oblasti, ktorá je súčasťou súčasného Turecka, na konci 3. storočia. Po smrti svojho otca tínedžera Georga odviedla jeho matka späť do rodnej Palestíny. Nejaký čas na to sa George zapísal do rímskej armády, ale jeho kresťanská viera z neho urobila cieľ počas masívneho prenasledovania kresťanov, ktoré sa uskutočnilo v roku 303 n. l.

Odmietol sa vzdať svojho náboženstva a bol 23. apríla toho roku popravený dekapitáciou. Podľa jednej dosť príťažlivej variácie príbehu si neužil rýchlu smrť, ale v skutočnosti ho počas dlhých siedmich rokov mučili mučivými mučeniami vrátane toho, že ho natiahli na stojan, hodili do vriacej vody a zavesili nad oheň. a medzi inými prepracovanými hrôzami zbitý kladivom.

Úcta svätého Juraja sa po jeho smrti rozšírila široko -ďaleko a v roku 494 n. l. ho pápež Gelasius I. oslavoval ako jedného zo svätých, ktorých mená sú medzi ľuďmi spravodlivo uctievané, ale ktorých činy pozná iba Boh. Vzhľadom na to, ako málo vieme o Georgovi s istotou, Jeho Svätosť mala s peniazmi pravdu. Skutočný význam svätého Juraja v angličtine a ďalších kultúrach však spočíva skôr vo fantastickej legende, ako v podrobnostiach samotnej historickej ľudskej bytosti.

Postavenie svätého Juraja ako svätého bojovníka, ktoré si uctievali kresťanskí ctitelia a pútnici, z neho urobilo inšpiratívnu osobnosť pre križiakov. Kresťanskí vojaci údajne videli víziu svätého Juraja, keď sa ujali Turkov v bitke pri Antiochii v roku 1098. Slávna rozprávka o svätom Jurajovi a drakovi vznikla v tom istom storočí a nakoniec sa vďaka zbierke zapísala do širšieho povedomia sveta. spisov 13. storočia s názvom Zlatá legenda od Jacoba da da Varagina, janovského arcibiskupa.

Príbeh zobrazuje svätého Juraja ako potulného rytiera, ktorý na cestách po Líbyi narazí na mesto terorizované drakom. Na uspokojenie dračej túžby prinášajú obyvatelia mesta vlastných občanov ako obete. Našťastie svätý Juraj zachraňuje deň tým, že draka najskôr skrotí a potom zabije a požiada občanov, aby sa poďakovaním obrátili na kresťanstvo.

Tento príbeh, aj keď je teraz synonymom svätého Juraja, bol založený na dlhoročných archetypoch dobra proti zlu. Ako už v roku 1888 vysvetlil významný historik EA Wallis Budge:

„Pochybujem, že veľa z celého príbehu svätého Juraja je niečo viac ako jedna z mnohých verzií starosvetského príbehu o konflikte medzi svetlom a tmou alebo Ra. a Apepi a Marduk a Tiamat“


Tak sme došli, k tomu čomu veríme viac a práve Marduk a Tiamat a spis Enuma Elish, ktorý nájdeme aj tu, lebo všetky náboženstvá sú podvod – Anunnaki rok 2022, Návrat na Zem
Rozprávka o Marduk a Tiamat a spis Enuma Elish

Pri tomto si musite dávať pozor, kto je správny a kto nie, lebo Marduk je považovaný za Padlého Anjela a teda Anunnaki Nephilim a nie Anunnaki Elohim. Nás stvorili Elohim, ale geneticky na otrokov nás “doladili” Nephilim, a ukázali Boha, “Ja som tvoj Boh… “. To trvá dodnes s tisíckami náboženstiev, ktoré nerobia nič iné, len sa medzi sebou vraždia, vraj neveriacich 🙂

Čo sa týka Babylonského Marduka, tak pri stavbe Babylonskej veže im “niekto” naschvál pomiešal jazyky, rozutekali sa, lebo by vytvorili najväčšiu armádu vo vtedajšom svete, ktorá by vládla!

Anunnanik Elohim 2022


V skutočnosti to bol ďalší svätý, Theodore Tiro, ktorý bol najskôr spojený s legendou o zabíjaní drakov, než bola téma prenesená do legendy svätého Juraja. Vedci poukázali na ďalšie spôsoby, akými veľká postava svätého Juraja zapuzdruje rozsiahly súbor vplyvov. Jeden z najzaujímavejších je príbeh Al-Khidra, múdrej a nesmrteľnej islamskej postavy.

Ako je uvedené v Koráne, nemenovanú postavu-neskôr identifikovanú islamskými vedcami ako Al-Khidr-sprevádzal Mojžiš na ceste, počas ktorej Al-Khidr spáchal sériu zdanlivo nevysvetliteľných činov. Mojžiš tieto skutky spochybnil a dostalo sa mu lekcie o dôležitosti trpezlivosti a viery v Božiu múdrosť. Postava Al-Khidra je uctievaná ako prorok, posol, archetypálny múdry muž a drakobijca v rôznych kultúrnych tradíciách a v Turecku a Sýrii bola zlúčená s postavou svätého Juraja.

Staroveký mezopotámsky boh známy ako Tammuz alebo Dumuzid je ďalšou postavou, ktorá bola spojená so svätým Jurajom. Téma smrti a zmŕtvychvstania v legende o Tammuzovi bola prirovnaná k mučeniu, smrti a opakovanému zmŕtvychvstaniu Georga, ktoré sú vyobrazené vo výstrednejších verziách svätcovho príbehu. Je možné, že Al-Khid, mystický súfijský učiteľ, Tammuz, mezopotámsky boh a svätý Juraj, kresťanský patrón, predstavujú tri rôzne verzie toho istého mýtu v rôznych mytologických podobách?

Je to na zamyslenie, keď zdvihnete pohár svätému patrónovi Anglicka na Deň svätého Juraja .