Prútený ratanový nábytok na terasy. Terasy spadajú do piatich všeobecných kategórií na základe ich umiestnenia a konštrukcie. Najčastejšie sú pripojené terasy, vydláždené priestory, ktoré sa tiahnu od miestností domu do krajiny. Môžu byť postavené na teréne, vyvýšené nad terénom alebo ako rad terás s opornými múrmi a schodmi na rôznych stupňoch. Môžu byť široké a rozľahlé alebo niečo viac ako zhrbený s priestorom pre jednu alebo dve bočné stoličky.

Prútený záhradný ratanový nábytok

Samostatne stojace terasy sú tie, ktoré sú nezávislé od domu umiestneného inde v krajine. Sú to špeciálne destinácie. Môžu byť postavené na jednej úrovni alebo môžu byť radové a môžu obsahovať architektonické prvky, ako sú steny sedadiel, oporné múry alebo pergoly. Dvory, podobne ako priľahlé terasy, sa rozprestierajú od domu alebo sú ním obklopené.
Záhradny ratanový nábytok.  Môžu byť postavené na teréne
Líšia sa tým, že sú to súkromné ​​priestory uzavreté stenami, buď voľne stojacimi stenami, stenami domu alebo vo väčšine prípadov ich kombináciou. Integrované terasy sú súčasťou štruktúry domu. Sedia na vrchu, vystupujú z domu alebo sú zahĺbené do domu. Aj keď sú skôr architektonickým prvkom ako krajinným prvkom, sú navrhnuté na rovnakých princípoch a z rovnakých materiálov. Do tejto kategórie patria strešné a balkónové terasy, ako aj verandy, lodžie a portiky.

Terasy pri bazéne často sa označujú ako terasy pri bazéne, aj keď namiesto dlaždicových materiálov používajú skôr dlažbu – môžu susediť s domom alebo byť voľne stojace v krajine. Môžu byť postavené na úrovni terénu, vyvýšené nad úrovňou terénu alebo navrhnuté ako rad terás. Sú jedinečné tým, že obklopujú bazén a sú zvyčajne integrované do konštrukcie samotného bazéna.

Zatiaľ čo väčšina terás je umiestnená hneď za zadnými dverami, môžu byť rovnako ako doma v celej krajine. Chytrou stratégiou je budovanie terás v blízkosti miestností, ktoré slúžia podobným funkciám. Terasa na varenie a stolovanie v blízkosti kuchyne poskytuje ľahký prístup k riadu, chladničke, umývačke riadu a drezu. Širšie priestory na zhromažďovanie, ako aj vonkajšie obývacie izby s terasovým nábytkom, môžu plynulo prechádzať z obývacej alebo rodinnej miestnosti a vytvárať silné spojenie medzi interiérom a exteriérom.


Ratanový nábytok pre terasy – Sedacia súprava z teakového dreva


Útulné terasy pre dvoch sú nádherným doplnkom každého domova, keď sú umiestnené hneď za hlavnou spálňou alebo spálňou pre hostí. Terasy pred domom sú veľmi podobné predným verandám, pretože sú príjemné v prírode a pomáhajú vytvárať zmysel pre komunitu. Terasy môžu byť postavené okolo bazéna kvôli letnej zábave alebo na vzdialenejšom mieste v krajine, aby vytvorili zaujímavý únik. V mestskom prostredí môže byť obľúbenou destináciou strešná terasa. Rovný priestor je vo všeobecnosti lacnejšie stavať ako svah, ktorý si vyžaduje odstupňovanie a stavbu oporných múrov. Terasové terasy patria medzi najlepšie spôsoby využitia strmého svahu.

Budovanie terás susediacich s domom uľahčuje napojenie na vodovodné, elektrické a plynové rozvody pre grily, vonkajšie kuchyne, vodné prvky a osvetlenie. A kým sa nedostanete príliš ďaleko do procesu navrhovania, nezabudnite skontrolovať všetky miestne stavebné predpisy a požiadavky na neúspech, ktoré by mohli mať vplyv na vaše plány.